Дома Македонски спорт Мак фудбал Официјално: Шкендија после пет месеци го врати Фазли

Официјално: Шкендија после пет месеци го врати Фазли

0

Тимот на Шкендија во своите редови го врати играчот кој го напушти клубот пред пет месеци, Фазли.

На 10-ти јуни Фазли ја напушти Шкендија после една сезона во таборот на црвено-црните во која ја освои шампионската титула.

Фазли на претставувањети истакна големо задоволство што се враќа во редовите на Шкендија.

„Среќен сум што сум повторно во Шкендија. Верувам дека и покрај послабиот старт можеме да стигнеме до титулата, овој тим има квалитет. Позната ми е средината и не ми е потребно прилагодување“, изјави Фазли за официјалниот сајт на клубот од Тетово.

Фото: КФ Шкендија

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Младинците одат по изненадување: Милевски и против Шпанците со 4-3-3! (ФОТО)

Од 19:45 часот репрезентацијата на Македонија до 21 година ќе игра на гостински терен прот…