Дома Трансфер зона Официјално: Сеск Фабрегас стави потпис!

Официјално: Сеск Фабрегас стави потпис!

0
fabregas

Шпанецот стави потпис на долгогодишна соработка.

Повеќе нема дилеми, Монако во продолжение од сезоната ќе биде посилен за шпанскиот играч за врска Сеск Фабрегас.

Шпанецот после четири ипол години го напушта Челзи и се сели во редовите на Монако каде што ќе се обиде да помогне клубот од Кнежеството да излезе од тешката ситуација.

Фабрегас потпиша договор на три ипол години. Засега не е познато колку ќе заработува во новиот клуб.


Следете го Sportski.mk и на


Во Монако Фабрегас го чека неговиот пријател и поранешен соиграч Тиери Анри.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Скаутите на Барселона вчера не патувале за „џабе“, мета не бил само Лука Јовиќ

Вчера Португалија и Србија одиграа натпревар во рамките од квалификациите за Европското пр…