Дома Фудбал Италија Официјално: Потврдено новото засилување на Рома!

Официјално: Потврдено новото засилување на Рома!

Французинот Флорен Гизолфи ќе стане нов спортски директор на Рома, објави неговиот досегашен тим Ница.

Оваа вест во интервју ја потврди и претседателот на Ница, Жан-Пјер Ривер.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Флорен Гизолфи си заминува, се сели во Рома и ние сме среќни поради него. Поминавме неколку добри месеци заедно, тој е добра личност и многу го цениме тоа. Му посакуваме се најдобро. Негово беше барањето да замине, а ние не сакавме да му стоиме на патот“, рече Ривер.

Гизолфи ќе го раскине договорот со Ница и на тој начин ќе и олесни на Рома која нема да мора да плаќа оштета.

Местото спортски директор на Рома е испразнето откако Тијаго Пинто поднесе оставка на крајот од јануарскиот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …