Дома Македонски спорт Официјално: Одложен натпреварот Фарски Острови – Македонија

Официјално: Одложен натпреварот Фарски Острови – Македонија

Квалификацискиот меч меѓу младите репрезентации на Фарските Острови и Македонија, кој попладнево требаше да се одигра во Торшавн и официјално е одложен.

Дуелот на Фарските Острови и Македонија ќе се одигра во јуни следната година во слободен термин, зашто во март веќе се пополнети двата предвидени термини во кои црвено-жолтите имаат двомеч со Израел.

Денеска судиите и делегатот констатирале дека нема услови за игра по контролата на теренот која била направена.

Уште вчера теренот беше заледен и немаше услови за игра, па се очекуваше само официјална потврда за одложувањето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Она што Роналдо е за Јувентус, тоа е Пандев за Џенова“

Горан Пандев вчера уште еднаш одигра важна улога во тимот на Џенова. Пандев влезе од клупа…