Дома Трансфер зона Официјално: Немања Матиќ е нов играч на Рома!

Официјално: Немања Матиќ е нов играч на Рома!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Од денес Немања Матиќ и официјално е нов фудбалер на Рома. Клубот од Рим го официјализираше трансферот на српскиот фудбалер.

За Матиќ ова ќе биде трет пат да соработува со Жозе Мурињо откако претходно двајцата соработуваа во Челзи и Манчестер Јунајтед. Србинот ја даде и првата изјава за медиумите по потписот на договорот.

„Чест ми е што доаѓам во овој клуб и со нетрпение ја чекам новата сезона со новите соиграчи. Рома е одличен клуб со неверојатни фанови. Жозе Мурињо е добро познат на сите и се надевам дека со него ќе направиме големи работи“, изјави Матиќ.

Во Рома Матиќ ќе го носи дресот со број 21.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан благодарение на Пулишиќ ја носи идната ѕвезда на светскиот фудбал

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Италијанскиот гигант …