Дома Трансфер зона Официјално: Манџукиќ е слободен, се враќа во Европа

Официјално: Манџукиќ е слободен, се враќа во Европа

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ го раскина договорот со катарскиот Ал Духаил, во кој мина малку повеќе од половина година.

Манџукиќ пристигна во катарскиот клуб од Јувентус како огромно засилување, но не се снајде во Катар, иако имаше богат договор.

Искусниот напаѓач вчера потврди дека спогодбено го раскинал договорот со овој клуб, и дека е слободен агент.

Манџукиќ може да се врати во Италија каде за него има интерес од неколку клуба, а може кариерата да ја продолж во Турција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Вилијан со писмо се прости од Челзи

Крилниот фудбалер Вилијан го приведува кон крајот својот мандат на „Стенфорд Бриџ“, а нови…