Дома Трансфер зона Официјално: Манчестер Јунајтед го доведе првото засилување

Официјално: Манчестер Јунајтед го доведе првото засилување

Манчестер Јунајтед денес официјално го претстави првото засилување за новата сезона.

Станува збор за сега веќе поранешниот фудбалер на Свонси, Даниел Џејмс кој има само 21 година, а на „Олд Трафорд“ пристигнува за сума од 17 милиони евра.

Овој фудбалер важи за голем талент, а зад себе во Чемпионшип имаше солидна сезона во која одигра 33 натпревари постигна четири гола и додаде девет асистенции.

Тој долго се поврзуваше со Манчестер Јунајтед, а на крајот конечно дојде до потпис на договорот.

Ова е само првото засилување, а со оглед на тоа каква сезона имаше Јунајтед јавноста и навивачите очекуваат тие да доведат барем уште неколку.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен се откажа, Челзи фаворит за потписот на Хаверц

Челзи ова лето сака значително да го засили тимот и ќе биде многу активен на трансфер паза…