Дома Топ вести Официјално: Манчестер Сити го претстави и второто засилување

Официјално: Манчестер Сити го претстави и второто засилување

Maнчестер Сити е прилично активен на почетокот на летниот преоден рок. „Граѓаните“ вечерва го потврдија своето второ засилување.

Откако Феран Торес пристигна од Валенсија за 23 милиони евра вечерва потврден е трансферот на Натан Аке кој пристигна од Бурнемоут.

Англиските медиуми пишуваат дека Сити за овој трансфер издвои 45 милиони евра и јасно е дека Пеп ова лето нема да штеди кога во прашање се засилувањата.

Аке со Сити потпиша договор на пет години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дефанзивецот на Јувентус се сели во Премиер лигата

Дури и пред доаѓањето на Де Лихт, Ругани немаше преголема минутажа, но минатата сезон…