Дома Трансфер зона Официјално: Лукас Дињ е нов фудбалер на Евертон

Официјално: Лукас Дињ е нов фудбалер на Евертон


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Евертон и официјално го потврди трансферот на Лукас Дињ од Барселона.

25-годишниот лев бек вчера ги мина лекарските прегледи и се обврза на договор со „карамелите“ до 2023 година.

„Евертон има голема историја и мене ми е мило зашто ќе бидам дел од него. Сакам да ги покажам моите квалитети тука и да ја откријам најдобрата лига во светот. Секој ја сака Премиерлигата, а тоа е една од причините зошто сум тука“, изјави Французинот.

Иако финансиските детали не се обелоденети, англиските медиуми откриваат дека Евертон на Барселона ќе и плати 20 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Абрахам се враќа во Премиер лигата, во големиот ривал на Челзи

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англиските медиуми п…