Дома Фудбал Италија Официјално: Леао стави потпис до 2028 година

Официјално: Леао стави потпис до 2028 година


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Тоа што се најавуваше изминатите денови сега доби официјална потврда, Рафаел Леао останува верен на Милан до 2028 година.

После долги преговори двете страни постигнаа договор и Леао денес стави крај на сите шпекулации и потпиша нов договор до 2028 година.

Леао со новиот договор ќе заработува 5 милиони евра по сезона плус бонуси, а во него ќе има откупна клаузула од 175 милиони евра.

„Многу сум среќен, ова беше тоа што го сакав. Сега добро да ја завршиме сезоната и во иднина да освоиме многу трофеи“, кратко изјави Леао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…