Дома Трансфер зона Официјално: Кукуреља во Челзи за рекордна сума

Официјално: Кукуреља во Челзи за рекордна сума

Тоа што се најавуваше изминатите денови сега доби официјална потврда, Марк Кукуреља е нов играч на Челзи.

Шпанецот така стана најскапиот бек во историјата на фудбалот, откако Челзи се согласи за неговиот потпис да плати вкупно 62 милиони фунти со вклучени бонуси.

24-годишниот Кукуреља денес ги мина лекарските прегледи и стави потпис на договор со Челзи до 2028 година.

Кукуреља е дета на Барселона, но не заигра на „Камп Ноу“, а во Брајтон пристигна минатото лето од Гетафе за 18 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ ја „краде“ големата желба на Челзи

ПСЖ се вклучи во трката за францускиот дефанзивец, Весли Фофана, пренесува „Скај Спорт“. П…