Дома Трансфер зона Официјално: Кошчиелни има нов клуб!

Официјално: Кошчиелни има нов клуб!

Францускиот фудбалер Лоран Кошчиелни после девет години го напушти Арсенал и се врати во татковината.

Уште по завршувањето на минатата сезона беше јасно дека Кошчиелни нема намера да остане во Арсенал. Во текот на припремите искусниот дефанзивец одби да тренира со тимот, а лондонскиот клуб на крајот му ја исполни желбата.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Како и што се најавуваше Кошчиелни кариерата ќе ја продолжи во Лига 1 во редовите на Бордо со кој денес потпиша договор.

Бордо трансферот го потврди на својата официјална страна, а целата зделка со оглед на тоа дека Кошчиелни имаше важечки договор со Арсенал според неофицијални информации ќе го чини Бордо осум милиони евра.

Кошчиелни во кариерата во Франција го носеше дресот уште на Гунингамп, Турс и Лориент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Четири засилувања и „пеколен“ напад: Еве како ќе изгледа Милан следната сезона📷

Раководството на клубот од Бирмингем го награди Емери и му понуди нов договор кој ќе трае …