Дома Останати Кошарка Официјално: Истанбул домаќин на кошаркарскиот „фајнал-фор“

Официјално: Истанбул домаќин на кошаркарскиот „фајнал-фор“

Истанбул по вторпат ќе биде домаќин на завршниот турнир на Евролигата во кошарката, пет години од последниот Ф4 кога триумфираше Олимпијакос со Перо Антиќ во своите редови.

Турскиот град ќе ги нагости четирите најдобро пласирани тимови во завршната фаза од Евролигата која ќе се одигра во мај 2017 година.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Претстојната сезона која треба да започне на 12. октомври со дуел помеѓу Реал Мадрид и Олимпијакос, за првпат во своето постоење ќе има 16 клубови кои добија А лиценца за натпреварување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Светската шаховска федерација за прв пат сертифицираше училиште од Македонија со златен амблем

ПСУ „Јахја Кемал” и наставникот по шах Орце Данчевски се добитници на највисокото глобално…