Дома Македонски спорт Мак фудбал Официјално: Искусниот Џиџи нов тренер на ФК Кадино

Официјално: Искусниот Џиџи нов тренер на ФК Кадино

Тимот на ФК Кадино кој се натпреварува во втората лига – запад официјално ја раскина соработката со досегашниот тренер Борис Мицевски и за нов стратег го назначи искусниот Никола Илиевски – Џиџи.

Кадино после 11 одиграни кола на западот се наоѓа во тешка позиција и на претпоследното место осум освоени бода, шест помалку од Кораб кој е една позиција пред нив, а еден повеќе од последнопласираниот Охрид.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Мицевски со Кадино оствари две победи, одигра две нерешни и запиша седум порази.

„Нашиот клуб го раскина договорот со досегашниот тренер Борис Мицевски му благодариме за се до сега и му посакуваме успех понатаму. А за нов тренер е назначен еден наш познат тренер со претходна богата домашна и интернационална кариера Никола Илиевски – Џиџи Фк Кадино му посакува добредојде и многу среќа и успех на новиот тренер“, објавија на Фејсбук страната на ФК Кадино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ФФМ ја одреди цената за влезниците во финалето од Купот на Македонија

Влезници за натпреварот може да се купат по цена од 200 денари преку продажната мрежа на М…