Дома Останати Официјално: Индијан Велс откажан поради коронавирусот

Официјално: Индијан Велс откажан поради коронавирусот

Првиот Мастерс во годината мораше да биде одложен, а организаторите на турнирот објаснија дека тоа морале да го направат поради коронавирусот.

Поради коронавирусот се откажуваат многу спортски настани ширум светот, па организаторите на Индијан Велс одлучија да го откажат Мастерсот.

Организаторите објаснија дека здравјето на луѓето е на прво место, па се разгледува нов термин за одигрување на мастерсот.

„Разочарани сме што турнирот нема да се одложи, но здравјето и сигурноста на заедницата, навивачите, играчите и сите останати кои учествуваат на турнирот е на прво место. Сега бараме термин, во кој би можел да се одигра турнирот“, кажа директорот на Индијан Велс, Томи Хас.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Официјално: Прв пат после Втора светска војна одложен е Вимблдон

Тоа што се најавуваше во изминатите денови денес доби и официјална потврда – одложен е тре…