Дома Топ вести Официјално: Жоржињо е нов играч на Арсенал

Официјално: Жоржињо е нов играч на Арсенал


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Арсенал го потврди трансферот на Жоржињо, кој доаѓа од големиот ривал Челзи.

Откако не успеаа да го доведат Каиседо, „топџиите“ се насочија кон Жоржињо и го договорија трансферот за 12 милиони фунти.

31-годишниот Жоржињо, чиј договор со Челаи завршуваше на крајот на сезоната, потпиша 18-месечен договор со Арсенал со опција заз продолжувње за уште една сезона.

Артета бараше засиливање за средниот ред, а италијанскиот репрезентативец има големо искуство и сигурно ќе биде големо засилување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…