Дома Фудбал Официјално: Валенсија позајми фантастичен играч од Виљареал (ФОТО)

Официјално: Валенсија позајми фантастичен играч од Виљареал (ФОТО)

0

Шпанскиот гигант Валенсија повторно ќе игра во Лигата на шампиони, па потребни им се играчи кои би им помогнале во постигнување на подобар резултат во европското натпреварување.

Валенсија беше еден од најактивните клубови минатата сезона. Екипата има многу млади играчи кои сакаат да се докажуваат, а пред неколку дена пристигна и Мичи Батшуаи од Челси.

Денеска, Валенсија на својот Твитер профил објави дека ангажирала играч на „жолтата подморница“, Денис Черишев.

Русинот играше фантастично на Мундијалот во својата татковина, па помогна во елиминацијата на Шпанија во нокаут фазата.


Следете го Sportski.mk и на


Черишев играше претходно за „лилјаците“, во 2016. година беше на позајмица, па потоа се врати Виљареал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

ПАТОТ КОН БОГАТСТВОТО НА РАИОЛА: Уште една ѕвезда под негова заштита сака да ја продаде за 200 милиони!

Италијанскиот фудбалер, Лоренцо Инсиње во јуни ќе стане нов клиент на суперагентот Мино Ра…