Дома Трансфер зона Официјално: Агим Ибраими остана без клуб

Официјално: Агим Ибраими остана без клуб

ibraimi

Македонскиот фудбалер Агим Ибраим имаше договор со словенечки Домжале до крајот на минатата година, а откако истиот не беше продолжен Ибраими стана слободен играч.

Денес Домжале објави официјално соопштение во кое соопштува дека Ибраими повеќе не е нивни играч.

Ибраими ни помагна теренот, а ние да се врати во ритам. Беше еден од нашите најдобри фудбалери и голем професионалец. Сепак неговиот договор не можевме да го продолжиме поради финансиски причини. Му се заблагодаруваме и му посакуваме успех во иднина“, стои во соопштението од Домжале.

Ибраими претходно се поврзуваше со враќање во Македонија во редовите на Шкендија, а наводно има и пондуи и од Ал Хилал во Саудиска Арабија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи ангажираше нов голман

Челзи денес го потврди првото засилување за новата сезона, а станува збор за голманот на Ф…