Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Официјални состави: По една промена во двата тима

Официјални состави: По една промена во двата тима

Англија и Холандија вечера ќе се борат за билет во големото финале на Европското првенство.

Саутгејт и Куман се одлучиај да направат по една промена во тимот во однос на претходниот меч.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Холандија: Вербруген, Думфрис, Де Фрај, Ван Дајк, Скоутен, Симонс, Рејндерс, Мален, Депај, Гакпо.

Англија: Пикфорд, Вокер, Стоунс, Гехи, Трипие, Мејно, Рајс, Белингам, Фоуден, Кејн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…