Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Официјални состави: Аргентина со нов лик, промени и кај „коцкестите“

Официјални состави: Аргентина со нов лик, промени и кај „коцкестите“

0

Вечерва во Нижни Новгород се игра големото дерби од Групата Д на Мундијалот помеѓу Хрватска и Аргентина.

Селекторот на „гаучосите“ Сампаоли комплетно го промени изгледат на тимот после првиот меч и сега ќе игра во формација 3-5-2.

Промени направи и селекторот на „коцкестите“ Делиќ, кој го згусна средниот ред, па на местото на напаѓачот Крамариќ во стартниот тим ќе биде Брозовиќ.

Аргентина: Кабаљеро, Меркадо, Таглиафико, Акуна, Маскерано, Отаменди, Салвио, Меза, Перез, Меси, Агуеро.


Следете го Sportski.mk и на


Хрватска: Субашиќ, Врсаљко, Стриниќ, Ловрен, Вида, Ракитиќ, Модриќ, Брозовиќ, Перишиќ, Ребиќ, Манџукиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Видео: Арсенал за едно полувреме ја анулира предноста!

Тимот на Арсенал вечерва на својот стадион брка негатива од еден гол на мечот со БАТЕ Бори…