Дома Фудбал Откриен резервниот дрес на Барселона: Ваквиот дизајн изгледа одлично (ФОТО)

Откриен резервниот дрес на Барселона: Ваквиот дизајн изгледа одлично (ФОТО)

Вчера официјално беше потврдено дека сезоната во Шпанија ќе продолжи на 12. јуни и тоа со градското дерби помеѓу Севиља и Бетис.

Клубовите во Шпанија веќе неколку недели се спремаат во полна пареа да ја продолжат сезоната, а се очекува таа да биде завршена до почетокот на август после што одредени клубови ќе се насочат кон европските натпреварувања.

Јасно е дека клубовите размислуваат за новата сезона, а припремите се веќе во тек. Секако, една од работите пред почетокот на новата сезона е претставувањето на новите дресови. Сега на друштвените мрежи се појави дизајн од резервните дресови на Барселона.

Ваквиот дрес изгледа навистина одлично.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Жунињо: Нејмар е алчен за пари како и секој Бразилец

Бразилската легенда, Жунињо Пернамбукано удри по Нејмар кој според него го интересираат са…