Дома Фудбал Репрезентации Откриен дресот со кој Хрватска ќе игра на Европското првенство

Откриен дресот со кој Хрватска ќе игра на Европското првенство

Хрватскиот фудбалски сојуз oбјави дека во понеделник на 18 март од 18 часот ќе ги претстави новите дресови со кој репрезентацијата ќе игра и на Европското првенство.

Одредени фотографии од новите дресови кои претрпеа одредени измени веќе „протекоа“ во јавноста на профилот на специјализираниот сајт за нови дресови „Footy Headlines“.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Да потсетиме, хрватската репрезентација на Европското првенство е во група заедно со селекциите на Шпанија, Италија и Албанија.

Во Берлин ќе играат против Шпанија, во Хамбург против Албанија, а во Лајпциг против Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Хаос на трибините, братот на Јокиќ нападна навивач🎥

Кошаркарите на Денвер синоќа на драматичен начин го совладаа Лос Анџелес Лејкерс во НБА пл…