Дома Трансфер зона Откриено кој клуб понудил 160 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ!

Откриено кој клуб понудил 160 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ!

0
savic

Пред неколку дена првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито откри дека во текот на летото добил понуда вредна 160 милиони евра за услугите на Милинковиќ-Савиќ.

Лотито ја убедуваше спортската јавност дека на Савиќ можел да зарабти 160 милиони евра и дека тој ја одбил таквата можност поради амбициите на клубот. Се пофали и дека никој друг не би одбил таква понуда.

Во таа прилика првиот човек на клубот од Рим не сакаше да открие за кој клуб станува збор.

Сеапк, сега италијански „Скај“ открива дека во прашање бил Реал Мадрид.


Следете го Sportski.mk и на


Ова воопшто не е невозможно затоа што токму Реал Мадрид беше еден од клубовите со кој Савиќ најмногу се поврзуваше во изминатото лето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Готово: Унаи Емери го добива посакуваното засилување!

Англиските медиуми пренесуваат дека играчот на Барселона, Денис Саурез е на чекор од транс…