Дома Фудбал Лига на шампиони Откриено зошто судијата на натпреварот побарал автограм од Халанд

Откриено зошто судијата на натпреварот побарал автограм од Халанд

После натпреварот одигран во вторникот помеѓу Борусија Дортмунд и Манчестер Сити многу се пишуваше за судијата кој побара автограм од Ерлинг Халанд.

Романецот, Октавијан Шовре беше асистент во натпреварот, а се најде во центарот на вниманието кога на крајот од натпреварот помеѓу Сити и Борусија Дортмунд побара автограм од Халанд.

Навистина е реткост еден судија да побара автограм од фудбалер, сега е откриена и причината за неговиот потег.

Имено, Шовре долги години помага во центар за деца и возрасни со тешки форми на аутзам во регионот Бихор во Романија. Автограмот тој го земал со цел да го продаде на аукција и парите да ги донира во центарот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…