Дома Фудбал Репрезентации Отказ за Кеирош, Колумбија ќе добие нов селектор

Отказ за Кеирош, Колумбија ќе добие нов селектор

Португалскиот тренер Карлос Кеирош доби отказ на селекторската функција во Колумбија.

Соработката е раскината во договор, објави националниот сојуз.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Разделбата следеше после поразот од Уругвај на домашен тренен од 3:0 и Еквадор на гости од 6:1 во квалификациите за Светското првенство.

Колумбија има четири бода после четири натпревари и се наоѓа на седмото место од 10 репрезентации кои се борат за пласман.

На Светското првенство ќе се пласираат најдобрите четири, а петтиот ќе игра бараж. Четвртопласираните Парагвај и петтиот Уругвај имаат два бода повеќе од Колумбија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…