Дома Фудбал Останато Од семејството на Меси стигна одговор за Марадона: Тажно е да се гледа што зборува, уништен е

Од семејството на Меси стигна одговор за Марадона: Тажно е да се гледа што зборува, уништен е

0

Легендарниот Диего Марадона ја изненади аргентинската јавност откако во медиумите испрати жестоки критики за Лионел Меси.

Марадона пред само неколку дена го бранеше Меси и порача дека не може да биде целиот притисок на неговиот грб, но сега го промени мислењето. Легендарниот Диего порача дека Меси не може да биде лидер на „Гаучосите“ затоа што пред еден натпревар 20 пати оди во тоалет.

Меси не ја коментираше оваа изјава на Марадона, но во неговото семејство не можеа тоа да го премолчат. Во медиумите се огласи неговиот роднина Макси Бианучи кој порача дека Марадона скоро и никој да него сфаќа сериозно и дека дрогата го уништила.

„Тажно е да се гледа што Марадона зборува за Меси, Зборува лошо за него, а свесен е дека е најдобар во светот. Веќе со години зборува дека тој е најдобриот кој некогаш играл фудбал и тоа го прави затоа што е исплашен и знае дека Меси е подобар. Дрогата го уништила и сигурен сум дека повеќе не знае што зборува“, изјави Бианучи.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…