Дома Фудбал Англија Од Кристијано Роналдо до Бруно Фернадеш

Од Кристијано Роналдо до Бруно Фернадеш

Бруно Фернандеш одигра уште еден добар натпревар во дресот на Манчестер Јунајтед.

Фернандеш асистираше и постигна гол во ремито од 2:2 против Лестер. Поранешниот играч на Спортинг повторно беше клучен играч на Јунајтед и оваа сезона е неверојатен.

Тој воедно стана и првиот Португалец кој постигнал најмалку 10 погодоци во една сезона во англиската Премиер лига.

Тоа на ните еден негов соработник не му успеало уште од Кристијано Роналдо во сезона 2008/09, додека играше за Јунајтед.

Вкупно оваа сезона во Премиер лигата одигра 14 натпревари, постигна 10 погодоци и запиша 6 асистенции. Во сите натпреварувања има 14 погодоци, 8 асистенции на 21 натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познати сите учесници во осминафиналето на ЛЕ

Со синоќешните реванш натпревари ги дознавме сите патници во осминафиналето на Лига Европа…