Дома Фудбал Останато Одржан ждребот за Светското клупско првенство

Одржан ждребот за Светското клупско првенство


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Светското клупско првенство ќе се одржи од 1. до 11 февруари во Мароко.

Фудбалерите на Реал Мадрид во полуфиналето ќе играат против победникот од натпреварот Сител/Ал Ахли и Оукленд.

Во второто полуфинале Фламенго ќе игра против подобриот од мечот Казабланка – Ал Хилал. Реал веќе четири пати го освојуваше Светско клупско првенство и е голема фаворит да ја продолжи европската доминација во ова натпреварување.

Инаку, Мароко претходно двапати беше организатор на турнирот, во 2013 и 2014 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…