Дома Фудбал Ограбен домот на Серхио Рамос додека во него биле четирите деца

Ограбен домот на Серхио Рамос додека во него биле четирите деца

Домот на Серхио Рамос бил ограбен минатата среда додека тој со Севиља го играл натпреварот против Ленс во Лигата на шампионите.

Разбојници упаднале во неговата куќа, а ова не е прв пат поранешниот капитен на Реал Мадрид да доживее такво нешто.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Како што пренесува сајтот „АБЦ“, се се случило на 20 септември, додека неговата сопруга Пилар Рубио имала деловни обврски во Севиља.

Нивните четири деца биле во станот со нивната дадилка. Крадците незабележано влегле во станот и исто така си заминале со пленот.

Според „Марка“, од станот биле украдени часовници, накит, дизајнерска облека, како и готовина. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…