Дома Фудбал Англија Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Фудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.

Белгиецот со околу 460.000 евра неделна плата е на врвот пред својот клупски колега Ерлинг Халанд, чија плата изнесува 430.000 евра неделно.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Третото место според приходите го делат најдобриот играч на Ливерпул, Мохамед Салах и играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Касемиро со околу 400.000 евра неделно.

Потоа следуваат Рафаел Варан со плата од 390.000 неделно, додека Рахим Стерлинг е единствениот играч на Челзи на оваа листа со 375.000 евра.

Неделно околу 350.000 евра заработуваат фудбалерите на Манчестер Сити, Џек Грилиш и Бернардо Силва, како и напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Зидан: Јамал е уникатен фудбалер, би го довел во Реал Мадрид

Зинедин Зидан го коментираше настапот на Ламин Јамал на ЕП, кој со 16 години ги собори сит…