Дома Македонски спорт Мак фудбал На Австрија и Израел одиме без шестмина стандардни репрезентативци

На Австрија и Израел одиме без шестмина стандардни репрезентативци

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски на денешната прес-конференција го објави списокот за двата натпревари со Австрија на гости и Израел дома.

За овој натпревар не се во комбинација за настап поради жолти картони Висар Муслиу, Бобан Николов и Илија Несторовски. Додека Адеми, Бејтулаи и Радески отпаднаа поради повреди.

На списокот се најде и Даниел Аврамовски кој игра одлична сезона во Вардар, се враќа и Никола Ѓорѓев кој го носи дресот на Грасхоперс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ужас во Франција: Докторот на Ремс се самоуби откако дозна дека е зарезен со коронавирус

Уште една тажа вест од светот на спортот поради коронавирусот. Член на лекарскиот тим на ф…