Дома Фудбал Англија Нов одложен натпревар во Премиер лигата

Нов одложен натпревар во Премиер лигата

И понатаму се одложуваат натпревари во Премиер лигата поради коронавирусот.

Денес пристигна потврда дека е одложен уште еден натпревар и тоа помеѓу Барнли и Фулам. Овој дуел требаше да се игра утре во 13:00 часот.

Фулам очигледно има големи проблеми со коронавирусот и ова ќе биде втор натпревар во низа на овој тим кој се одложува. Повратникот во Премиер лигата не играше ниту во средата против Тотенхем. Ваквата ситуација сигурно ќе биде проблем за организаторите на Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гонзало Игуаин ги изненади сите со новиот изглед

Поранешниот аргентински репрезентативец Гонзало Игуаин се појави на тренинг во Интер Мајам…