Дома Трансфер зона Нова опција за Мората: Шпанецот може да се врати „дома“?

Нова опција за Мората: Шпанецот може да се врати „дома“?

0
morata

Aлваро Мората оваа зима би можел да се врати во родниот град.

И понтаму нема распет, но се појави можеби најдобрата можност за Мората.

Имено, Атлетико Мадрид го сака поранешниот фудбалер на Реал Мадрид. „Јорганџиите“ се спремни да го позајмат до крајот на сезоната и да ја исплаќаат неговата плата, а на крајот од сезоната би можеле и да го откупат.

Сари е спремен да го пушти Мората, но бара од Реал да му обезбеди замена. Имено, тој инсистира на Игуаин со кого се водат преговори.


Следете го Sportski.mk и на


Според медиумите, Игуаин сака трансфер, но и Милан сака да пронајде замена.

Мората чека на расплетот, освен Атлетико него го сакаат Севиља, одбиена беше понудата на Борусија Дортмунд. Се пишуваше и за интерес од Баерн, ПСЖ и Рома, но за тоа нема никаква потврда.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направ…