Дома Топ вести Нова „бомба“ на Мендеш: Го носи Ди Марија во Интер

Нова „бомба“ на Мендеш: Го носи Ди Марија во Интер

Анхел ди Марија е на излезна врата од Пари Сент Жермен, а неговиот агент Жорге Мендеш работи да го донесе Аргентинецот во Серија А.

Имено, португалскиот супер-агент започнал преговори со Интер и прави се што е во негова моќ да го донесе Ди Марија на „Џузепе Меаца“.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Италијанските медиуми тврдат дека трансферот на Ди Марија зависи од продажбата на Жоао Марио. За португалскиот репрезентативец нема место во Интер, а „нероаѕурите“ сакаат со неговата продажба да го финансираат трансферот на Ди Марија.

За Жоа Марио интерес покажуваат неколку клубови од Премиер лигата, пред се Вулверхемптон, а олеснителна околност е што Жорге Мендеш е агент на двајцата фудбалери, па веќе ја започнал операцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…