Дома Трансфер зона Ница прави тандем од соништата, Балотели – Лавеци!

Ница прави тандем од соништата, Балотели – Лавеци!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Новите сопственици на Ница сакаат во своите редови да го донесат поранешниот напаѓач на ПСЖ и Наполи, Езекил Лавеци.

Ница предводена од Балотели игра фастастично оваа сезона и се наоѓа на врвот на Лига 1, па доколку успеат да го донесат Лавеци сигурно ќе бидат еден од главните кандидати за титулата.

Тандемот Балотели – Лавеци сигурно би бил застрашувачки за противничките одбрани, но и за ПСЖ кој иако има ѕвезден тим во моментов заостанува на табелата.

Француските медиуми тврдат дека сопствениците на Ница се сериозни во намерата да го донедат Лавеци во јануарскиот преоден рок и значително да го засилат тимот на повеќе позиции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гвардиола спреми 100 милиони за ѕвездата на Наполи

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Пеп Гвардиола ја пос…