Дома Трансфер зона Ниту Милан, ниту Барселона: Дани Олмо се сели во Премиер лигата

Ниту Милан, ниту Барселона: Дани Олмо се сели во Премиер лигата

Играчот на Динамо Загреб и шпански репрезентативец, Дани Олмо е главна ѕвезда во зимскиот преоден рок.

Шпанскиот фудбалер воодушеви со своите игри на „Максимир“ и е мета на многу европски гиганти, а последните информации сега дека ќе направи „изненадувачки“ трансфер.

За Олмо силен интерес покажуваат Милан и Барселона, кои испратија понуда и се очекуваше Шпанецот да заврши во еден од овие два фудбалски гиганти.

Меѓутоа, во трката за неговиот потпис се вклучи и Вулверхемптон, кој е спремен да плати 25 милиони евра за неговиот потпис и му нуди подобри финансиски услови.

Динамо Загреб е спремен да ја прифати понудата на англискиот клуб бидејќи ќе има процент од следната продажба, па сега се очекува одговор од Олмо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милик ги одби Симеоне и Мурињо, сака во Јувентус

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик ова лето најверојатно ќе ја промени средината, а може …