Дома Трансфер зона Ниту Барселона, ниту Ал Хилал: Сега трет клуб е фаворит за Меси!

Ниту Барселона, ниту Ал Хилал: Сега трет клуб е фаворит за Меси!

Oчигледно додека Меси сам не соопшти каде ќе игра следната сезона ќе постојат шпекулации за неговата иднина.

Според денешните информации на голем број светски медиуми сега Интер Мајами е најголемиот фаворит. Барселона не можела да ги исполни сите финансиски услови за да го врати Аргентинецот, а таа ситуација место Ал Хилал ја искористил Интер Мајами.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Наводно, клубот на Дејвид Бекам му претставил на Меси сериозен проект, бидејќи Аргентинецот ќе добие бонуси и од заедничкиот спонзор „Адидас“, но и од комапнијата „Епл“. Исто така, како и Дејвид Бекам некогаш ќе може да купи фудбалска франшиза за многу пониска сума.

Бекам сака да направи голема фудбалска приказна со Интер Мајами и наводно ги сака и Серхио Бускетс и Жорди Алба.

Меси се обидуваше на сите начини да се врати во Барселона, се согласи да игра и бесплатно, но тоа законски не е можно. Имаше гласини дека преку Интер може да биде позајмен во Барселона, меѓутоа според последните информации тоа нема да се случи.

Дека враќањето во Барселона е скоро невозможно покажува и тоа што Жерар Ромеро кој е новинарот кој е најдобро упатен со случувањата во каталонскиот клуб објави дека постои само 1% шанса Меси да се врати во Барселона, се до пред еден ден и тој беше оптмистичен, но очигледно нешто се променило.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Анте Ребиќ се враќа во Серија А?

Хрватскиот фудбалер Анте Ребиќ од следната сезона би можел повторно да игра во Серија А. И…