Дома Фудбал Останато Нико Ковач пронајде нов клуб – ќе добива 10 милиони евра по сезона

Нико Ковач пронајде нов клуб – ќе добива 10 милиони евра по сезона

Хрватскиот тренер Нико Ковач пронашол нов ангажман.

Според информациите кои пристигнуваат, Ковач бил виден како влегува во авион за Дубаи и ќе потпише договор со Шабаб Ал-Ахли, клуб од Обединетите Арапски Емирати.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Наводно хрватскиот стратег ќе заработува 10 милиони евра по сезона и ќе потпише договор на две години, тврди „Индекс“.

Шабаб Ал-Ахли е тим кој изминатата сезона во Дубаи заврши на второто место, заостануваат девет бодови зад Ал Васла.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…