Дома Видео Никој како нив: Јапонците за Нова година го имаат најчудниот фудбалски обичај

Никој како нив: Јапонците за Нова година го имаат најчудниот фудбалски обичај

0

Јапонија е земја со најмногу необични обичаи, а еден од нив е поврзан со фудбалот и Нова година.

Скоро секоја година организираа слични натпревари, а овој пат на теренот ги испратија звездите J-Leaguea Hotarua Yamaguchija, Hiroshija Kiyokatea i Youskea Ideguchija. Зад нив по теренот трачаа 90 деца, а уште десетина беа на голот.

Како ова изгледаше на теренот погледнете во приложеното видео.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. M.
Load More In Видео

Проверете

Дали Чилеанецот претера: Санчез веднаш по потписот ги разочара навивачите на Арсенал

Новиот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез вчера изјави дека е воодушевен, биде…