Дома Видео Никој како нив: Јапонците за Нова година го имаат најчудниот фудбалски обичај

Никој како нив: Јапонците за Нова година го имаат најчудниот фудбалски обичај

0

Јапонија е земја со најмногу необични обичаи, а еден од нив е поврзан со фудбалот и Нова година.

Скоро секоја година организираа слични натпревари, а овој пат на теренот ги испратија звездите J-Leaguea Hotarua Yamaguchija, Hiroshija Kiyokatea i Youskea Ideguchija. Зад нив по теренот трачаа 90 деца, а уште десетина беа на голот.

Како ова изгледаше на теренот погледнете во приложеното видео.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хрватите покажаа големина: Ќе испратат дресови до спасените момчиња од Тајланд

Голем потег на хрватскиот фудбалски сојуз! Најдобри коефициенти! Играј на BET365 ТУКА! Име…