Дома Останати Кошарка И Никола Јокиќ позитивен на коронавирус!

И Никола Јокиќ позитивен на коронавирус!

Центарот на Денвер, Никола Јокиќ наводно е позитивен на коронавирус.

Како што јавува ЕСПН, кошаркарот на Денвер бил позитивен на тестирањето во Србија и неговото враќање во САД е одложено.

Јокиќ нема никакви симптоми и се чувствува добро, но на тестирањето “падна“.

Да потсетиме, денеска стигна информација дека заразен е и Новак Ѓоковиќ, како и неговите колеги тенисери Димитров и Чориќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Работнички ја наполни касата, Тошевски е нов играч на Ростов!

Работнички уште една голема зделка – Давид Тошевски е нов играч на Ростов. 18 годишниот То…