Дома Македонски спорт Мак фудбал Никола Димовски деветто засилување за Тетекс

Никола Димовски деветто засилување за Тетекс

Tимот на Тетекс е прилично активен во овој преоден рок и веќе го доведе деветтото засилување за новата сезона.

Ново име во редовите на Тетекс или вкупно девето засилување пред почеток на новата сезона е 21-годишниот напаѓач Никола Димовски кој доаѓа од ГФК Осогово. Претходно беше дел од прволигашот на Црна Гора, Ком.

Во македонскиот фудбал Димовски настапуваше за ФК Саса Каменица и за младите категории на Академија Пандев. Да напоменеме дека Димовски потекнува од фудбалската школа на ССК.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Мируваа мрежите во Велес: Борец и Работнички ги поделија бодовите

Денес од 15:00 часот со натпреварот помеѓу Борец и Работнички беше отврено 7. коло во маке…