Дома Видео Не само Роналдо, и Даглас Коста му покажа „атрибути“ на Симеоне (видео)

Не само Роналдо, и Даглас Коста му покажа „атрибути“ на Симеоне (видео)

0

Диего Симеоне со својата прослава на „Ванда Метрополитано“ ги налути фудбалерите на Јувентус, но и додатно ги мотивираше.

Синоќа Роналдо после постигнувањето на третиот гол славеше со рацете ставени на меѓуножјето, што беше јасен одговор за гестот на Симеоне.

Меѓутоа, Роналдо не беше единствен кој го направи тоа. Даглас Коста, кој мечот го следеше од трибините, исто така му покажа на Симеоне дека има „атрибути“.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Роналдо занесен во славјето ќе го повредеше својот син!

Кристиано Роналдо со Јувентус синоќа ја прослави првата титула во италијанското првенство.…