Дома Фудбал Не започна добро: На Левандовски вакво нешто не му се случило 10 години

Не започна добро: На Левандовски вакво нешто не му се случило 10 години

Во првите две кола од Ла Лига, Барселона освои четири бода, ремизираше со Гетафе (0:0) и го победи Кадиз (2:0).

Напаѓачот на Каталонците, Роберт Левандовски во овие два натпревари не успеа да се запише во листата на стрелци и ваква ситуација полскиот голгетер не памети цели 10 години.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Левандовски лошо ја започна новата сезона, а последен пат да не постигне гол во првите две кола му се случило во сезоната 2012/2013 кога го носеше дресот на Борусија Дортмунд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …