Дома Трансфер зона Не го убеди Гвардиола дека е доволно добар, а сега ќе игра за Рома

Не го убеди Гвардиола дека е доволно добар, а сега ќе игра за Рома

Често пати животниот пат на фудбалерите може да донесе многу промени, а таков сега е случајот со Анхелињо. Овој дефанзивец ќе настапи за четврти клуб во последните 12 месеци.

Шпанецот не успеа да се избори за место во Лајпциг иако помина две одлични сезони во германскиот бундеслигаш. Минатата сезона ја помина во Хофенхајм на позајмица, додека во тековната првиот дел играше за Галатасарај.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Кариерата ја започна во Манчестер Сити каде што имаше две етапи во клубот, меѓутоа по низа позајмици Пеп Гвардиола одлучи дека не е доволно добар за „граѓните“. Кога ќе се погледне колку клуба промени, прогнозата на Пеп веројатно е и точна.

Сега сепак Анхелињо ќе добие уште една шанса на високо ниво. Левиот бек денеска го комплетира трансферот во Рома. Во Рим тој пристигнува како позајмен фудбалер, а Рома ќе има право на откуп за пет милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…