Дома Фудбал Останато Нејмар ја доби казната за инцидентот со Џало 🎥

Нејмар ја доби казната за инцидентот со Џало 🎥

Пред неколку дена Нејмар направи скандал во натпреварот против Лил.

ПСЖ беше поразен со 1:0, а во самиот финиш Нејмар доби црвен картон откако влезе во расправија со Џало на теренот. Судијата на двајцата им покажа црвени картони, но двајцата продолжија да се расправаат и на патот кон соблекувалната.

Нејмар го навредуваше фудбалерот на Лил кој не му остана должен, а се ескалираше кога Бразилецот тргна физички да пресметува со Џало во тунелот.

За среќа членовите на двата клуба спречија поголем инцидент. Француската Лига 1 сега потврди дека двајцата се суспендирани со по три натпревари во француското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалер на Брајтон: Јас сум најдобриот играч за врска во Премиер лигата

Фудбалерот на Брајтон кој има 25 години, Ив Бисум, се смета себе за најдобар играч за врск…