Дома Топ вести Нејмар на насловната на „Мундо Депортиво“: Враќање во Барселона? – НЕ е невозможно!

Нејмар на насловната на „Мундо Депортиво“: Враќање во Барселона? – НЕ е невозможно!

0
neymar

Само една година откако за рекордна сума од 222 милиони евра се пресели од Барселона во ПСЖ започнаа приказните за најавите дека Нејмар сака да се врати во Барселона.

„Ел Мундо Депротиво“ повторно ја актуелизираше приказната за која се пишуваше и во текот на летото – дека Нејмар жали што заминал и сака да се врати во Барселона.

Каталонскиот медиум пишува дека на Бразилецот му недостасува градот, стадионот, но и поранешните соиграчи со кој останал во контакт.

Француската лига ПСЖ ја освојува без поголеми проблеми и останатите тимови во главно се борат за втората позиција. Насер Ал Келаифи му ветуваше на Нејмар дека околу него ќе изгради тим кој ќе ја освои Лигата на шампионите, но и покрај тоа што парите не се проблем, ПСЖ се уште чека на поголем успех во Европа – нешто кое истото така не му се допаѓа на Бразилецот.

Реномираниот медиум тврди дека Нејмар сега кога видел дека неговиот клуб не може да конкурира за трофејот во најелитното европско натпреварување изразил желба да се врати во Барселона, но тоа не е ништо ново и веќе се пишуваше.

Најновата причина поради која Нејмар наводно не сака да остане е – Килијан Мбапе! Токму кога Нејмар успеа да го неутрализира претходниот „газда“ во соблекувалната на ПСЖ, Едисон Кавани се појави 19 годишниот тинејџер кој експресно се искачи помеѓу светските ѕвезди и така скоро и да го засени Нејмар.

За крај „Мудно Депортиво“ наведува дека ако претходно на ова во Барселона гледале како невозможна мисија сега на опцијата за враќање на Нејмар и на неговото самопонудување се гледа како реална опција која е комплицирана, но не и невозможна.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Официјално: Барселона претстави уште еден Холанѓанец

Играчот за врска на Гронинген, Лудовиг Рејс денес и официјално беше претставен како ново з…