Дома Фудбал Лига на шампиони Нејмар и Паредес се расправаа среде натпревар🎥

Нејмар и Паредес се расправаа среде натпревар🎥

ПСЖ загуби на гостувањето кај Манчестер Сити (2:1), а во текот на натпреварот се случи расптравија помеѓу Нејмар и Леандро Паредес.

Интересниот момент беше доловен од камерите при крајот на првиот дел. Нејмар ја имаше топката во своите нозе, потоа ја загуби, а ваквиот потег го изнервира Леандро Паредес, кој влезе во расправија со Бразилецот.

И самиот Покетино неодамна изјави дека е многу тешко да се работи со многу ѕвезди во тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пеле повторно примен во болница

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле (81) примен е во болница поради лекување на тумор на …