Дома Фудбал Останато Нејмар го избра својот идеален тим и предизвика лавина коментари (фото)

Нејмар го избра својот идеален тим и предизвика лавина коментари (фото)

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар во разговор за шпанските медиуми го избра својот идеален тим.

Бразилецот со неколку избори успеа да ја изненади јавноста, а тоа особено се однесува на голманот бидејќи го избра Виктор Валдес.

Во тимот на Нејмар очекувано имаше место за многу бразилски фудбалери, а изненадување е што не го избра Кристиано Роналдо.

Најголемото изненадување е секако во одбраната каде не беше избран Жерард Пике, а имаше место за Серхио Рамос.

Вака изгледа идеалниот тим на Нејмар:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…