Дома Видео Несторовски постигна погодок и асистенција за четири минути!

Несторовски постигна погодок и асистенција за четири минути!

0

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски одигра одлично прво полувреме против Карпи и по примерот на Пандев денеска против Јуве, запиша асистенција и погодок.

Несторовски прво одлично му асистираше на Фелети, а четири минути подоцна со маестрален удар ја затресе мрежата на противникот.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направ…