Дома Останати Тенис Несакани сцени во Мајами: Шпански тенисер колабираше на терен (ВИДЕО)

Несакани сцени во Мајами: Шпански тенисер колабираше на терен (ВИДЕО)

0
shun

Ужасни сцени беа видени на АТП турнирот во Мајами.

Младиот шпански тенисер Никола Кун колабираше и се сруши на теренот во дуелот против Миш Зверев.

Кун одеднаш почуствува слабост. Бештоа видливо и во неговата игра бидејќи исоушти предност од 5:2 во вториот сет.

Во третиот сет дојде до колапс. Младиот Шпанец само се сруши, а за среќа помошта стигна многу брзо.

Кунг во солзи го напушти теренот, а публиката го награди со аплаузи.

„Ова е тежок спорт. Се надевам дека се ќе биде во ред со него“, напиша на Твитер канадскиот тенисер Денис Шаповалов.

Ова е навистина тешко да се гледа…

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ господски одговори на навредите од Кирјос

Австралиецот Ник Кирјос веќе некое време преку медиумите и друштвените мрежи го провоцира …